Trudne sprawy

Opis serialu:

„Trudne sprawy” opowiadają w dokumentalnym stylu, co się dzieje, gdy najbliższe, najważniejsze i najbardziej emocjonalne relacje w naszym życiu nagle zostają zerwane – relacje rodzinne. Doświadczamy, co to znaczy dla kobiety zostać nagle porzuconą bez jakichkolwiek środków do życia; co dla mężczyzny znaczy niespodziewane uniemożliwienie kontaktu z dziećmi; i jak dzieci radzą sobie z faktem, że konflikt między rodzicami stawia ich życie na głowie.

Zdradzeni małżonkowie, poczucie zdrady, zagrożenie utratą dziecka, koniec związku pełnego miłości, zaufania i bezpieczeństwa emocjonalnego – rozpad rodziny jest zawsze sytuacją mocno stresującą dla każdej ze stron – niepokojącą, bolesną i przerażającą. Najbardziej emocjonalne z tych spraw rozstrzygane są przez sądy rodzinne. Jesteśmy świadkami opowiadanych tam historii.

Każdy 44-minutowy odcinek opowiada historię rodziny na skraju rozpadu. We wstępie poznajemy tło historii, jak kryzys się zaczął i rozwijał, by stać się przełomowym wydarzeniem zmieniającym życie. Od tego momentu jesteśmy na miejscu z kamerą: w domu i środowisku rodziny, gdzie doświadczamy jak nowa sytuacja stwarza jeszcze większe wyzwania dla naszych bohaterów. Na szali jest wiele: dzieci, pieniądze, miłość i poczucie własnej wartości.Rozstrzygnięcie – przynajmniej prawne – przynosi orzeczenie sądu rodzinnego. A wtedy w końcu doświadczamy, jak orzeczenie sądu wpływa na życie rodziców i ich dzieci.

Czas trwania

Każdy odcinek trwa 44 minut.

Emisja

Serial „Trudne sprawy” emitowany jest w Telewizji Polsat od poniedziałku do piątku o godz. 13:00. Od pierwszych dni emisji bije rekordy popularności.

Odcinki:

791